SSL sertifikası siparişi verdiğim alan adını nasıl doğrulayabilirim ?

ssl dogrulama

Firmamız üzerinden aldığınız SSL sertifikalarını 3 farklı yöntem ile * doğrulayabilirsiniz. Bu doğrulama yöntemleri şunlardır ;

 

 • Mail doğrulaması

  Bu doğrulama yöntemi en yaygın kullanılanıdır. Alan adınızın admin@ mail adresi ya da alan adınızı kayıt ederken whois bilgilerinde yer alan admin mail adresine doğrulama maili talep edebilirsiniz. Yaklaşık 2-5 dakika içinde doğrulama maili size ulaşacaktır. Doğrulama sonrasında aynı mail adresine sertifikanız 10 dakika içinde ulaştırılacaktır. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 15 dakika kadar sürebilir.

 

 • FTP doğrulaması

  FTP doğrulaması en çok kullanılan 2. yöntemdir. Bu doğrulama yönteminde sitenizin " /.well-known/pki-validation/ " adresi altında bir txt dosyası oluşturmanız istenir. Bu txt dosyası içine size iletilen bilgileri girmeniz halinde süreç başlayacaktır. Doğrulamanın yapılması 15-20 dakika civarında sürebilir. Doğrulama onay aldığında sitemize üye olduğunuz mail adresine SSL sertifikanız iletilecektir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 60 dakika kadar sürebilir.

 

 • DNS doğrulaması

  DNS doğrulaması 3 yöntem arasında en az kullanılan yöntemdir. Az kullanılmasının nedeni ise sürecin daha uzun olmasıdır. Bu yöntemi seçtiğinizde doğrulama için sizden CNAME kaydı oluşturmanız istenir. Kayıt oluşturulduktan sonra süreç başlar. Kaydın oturması ve onayın gerçekleşmesi 60-90 dakika arasında sürebilir. Onay ardından SSL sertifikanız hazırlanarak sitemize üye olduğunuz mail adresine gönderilir. Bu yöntemde doğrulama ve SSL sertifikanızın hazırlanması için toplam süre 100 dakika kadar sürebilir.

 

SSL sertifikanız için sipariş esnasında size en uygun doğrulama yöntemini seçerek sitemizden siparişinizi oluşturabilirsiniz. SSL siparişi ve sipariş sonrasında aklınıza takılan her konuda uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Web sitenize en uygun SSL sertifika siparişini vermek için sslsepeti.net Comodo ve Geotrust SSL sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

* EV SSL sertifikası yukarıda belirtilen doğrulama yöntemleri dışında belge doğrulaması talep etmektedir. Alan adı onayı sonrasında belge onay süreci devreye girmektedir. Tüm süreçlerin tamamlanması ve SSL sertifikasının hazırlanma süreci yaklaşık olarak 10-14 gün arasında değişmektedir.

 • ssl doğrulama, domain doğrulama, alan adı ssl doğrulama
 • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Ücretsiz SSL sağlayıcısı Let’s Encrypt 3 milyon SSL'i iptal ediyor!

Teknoloji blog ve haber sitelerinde yayınlanan habere göre ücretsiz SSL sertifikası sağlayan...

Web sitem için neden SSL sertifikası kullanmayalım ?

SSL sertifikası web siteniz için çok önemlidir. Ziyaretçilerinizin ya da müşterilerinizin...